Baza pytań z egzaminu pisemnego PES z interny

Strona główna

Witam na stronie poświęconej pytaniom do pisemnego testu z interny.

Na początek przepraszam za problemy z działaniem serwisu. Przez ostatni czas byłem zajęty i nie wiedziałem, że wystąpiły problemy. Od razu jak je zobaczyłem wprowadziłem poprawki i wszystko powinno działać.

Serwis ten pozwala na przeglądanie pytań z egzaminów specjalizacyjnych z chorób wewnętrznych. Aktualnie baza pytań obejmuje pytania ze starszych egzaminów opublikowane na stronie http://protest-pes.pl.tl/. Baza zawiera też odpowiedzi uznane za poprawne opracowane przez dwóch przygotowujących się do egzaminu lekarzy. Przyjęto, że pytania są zamieszczane w formie testu wielokrotnego wyboru, w którym każda odpowiedź może być dobra albo zła (czyli np. wszystkie odpowiedzi w pytaniu mogą być dobre albo wszystkie mogą być złe). Dzięki temu nie ma problemów z wymyślaniem kombinacji odpowiedzi dla testu jednokrotnego wyboru oraz możliwe jest zebranie odpowiedzi dla różnych wersji tego samego pytania. Przyjęto też, że, o ile w pytaniu nie jest zaznaczone inaczej, zaznaczane są odpowiedzi poprawne.

Ponadto można tutaj pouczyć się do testu z wykorzystaniem zgromadzonej bazy pytań. Nauka polega na wyświetleniu losowych pytań z wybranego zakresu bez pokazania poprawnych odpowiedzi i z możliwością zaznaczenia odpowiedzi, które wydają się być poprawne. Na kolejnej stronie wyświetlone zostają odpowiedzi zapisane w bazie jako poprawne i sprawdzone zostają zaznaczenia z poprzedniej strony. Na tej podstawie obliczana jest ilość poprawnych i błędnych odpowiedzi.

Uruchomiłem też stronę typu wiki (odnośnik w pasku nawigacji na górze strony). Można tam swobodnie poprawiać treść pytań już znajdujących się w bazie oraz wpisywać pytania z nowych źródeł (np. kolejnych egzaminów). Pytania te sukcesywnie będą dodawane do głównej bazy pytań.

W tym momencie rejestrowanie się i logowanie pozwala na dodawanie własnych komentarzy do pytań i oznaczania odpowiedzi uznawanych za poprawne. Użytkownik tworzy w ten sposób spersonalizowaną bazę odpowiedzi na pytania w bazie. Jednocześnie pomaga on innym poprzez oznaczanie poprawnych odpowiedzi i dostarczanie pomocnych komentarzy.

Portal jest jeszcze w trakcie rozwoju. Wiele rzeczy trzeba poprawić (szczególnie szatę graficzną), wiele rzeczy można dodać. Odnośniki do listy pomysłów na przyszłość i listy zmian znajdują się w leym górnym rogu strony. Portal tworzę w ramach wolnego czasu, którego w tym momencie mam trochę mniej. Jeśli chcesz w jakiś sposób pomóc mi ulepszyć albo rozwinąć całą inicjatywę proszę o kontakt.

Mam nadzieję, że strona ta pomoże chociaż paru lekarzom lepiej nauczyć się materiału i zdać egzamin.